Městská část Praha - Štěrboholy

Městská část Praha - Štěrboholy
Dnes je pátek 7.5.2021, svátek má Stanislav

Příspěvek neexistuje

Autor: , 1.1.1970 1:00

Reagovat na příspěvek Reagovat na příspěvek

RE: Bezpečnost chodců během rekonstrukce Ústřední
Autor: Jaroslav Dytrych, 11.6.2010 19:15

Pane Ševít, který konec týdne a který pátek jste myslel? Uplynuly tři a krom posekané trávy, která není tím, co chodcům znemožňuje rozhlédnutí před vstupem pod kola, se situace krom toho, že keře začaly kvést, nezměnila.. :(

btw. jako pylový alergik se specializací na seno si výsledek práce firmy udržující zeleň náležitě užívám.. mulč z posekané trávy tuším vypadá jinak než to, co leckde zbylo.. :(

RE: Bezpečnost chodců během rekonstrukce Ústřední
Autor: Jaroslav Dytrych, 27.5.2010 11:50

Díky.

OT: Fórum hlásí chybu, když je počet znaků menší než 50. Krátce poděkovat se tak nedá. Šlo by výhledově i něco s tímto? Díky.

RE: Bezpečnost chodců během rekonstrukce Ústřední
Autor: František Ševít, 27.5.2010 11:03

Dobrý den

Bezpečnost chodců v křižovatkách ulic Ústřední/Upravená a Upravená/K Lesíku a K Lesíku/Nad Horizontem bude do konce týdne zajištěn. Do pátku bude prořezáno a posekáno.

RE: Bezpečnost chodců během rekonstrukce Ústřední
Autor: Jaroslav Dytrych, 26.5.2010 21:48

Vážený pane starosto, vážení zastupitelé,

ač mě rekonstrukce ulice Ústřední dlouhodobě omezuje a irituje, jsem schopen pochopit, že Váš vliv na výsledné řešení nebo urychlení je v případě této stavby města minimální. Stavba je neuvěřitelnou demonstrací neschopnosti investora a jeho zástupců i zhotovitele. Jeden bagr a dva náklaďáky na půl kilometru liniové stavby opravdu nejsou dostatečným počtem pro to, aby to proběhlo co nejrychleji, a otevírání obálek na dodavatele stavby Komunikace až půl roku po zahájení (konec dubna) je zlý sen - doufejme, že se nikdo neodvolá... :-/

To, co ovlivnit můžete, je bezpečnost po dobu stavby. Nemusíte na to být odborníky, pohybem po obci sami vidíte, co je a co není v pořádku.

Vyzývám Vás tímto k urychlenému řešení situace rozhledových poměrů na křižovatce Ústřední x Upravená. Posunem autobusové zastávky Drobná ve směru z centra v tomto místě vzrostl počet pěšáků (vč. dětí) na přechodu přes ulici Upravená, kam se přelil provoz, a je pouze otázkou času, kdy v tomto místě dojde k úrazu díky tomu, že se chodec pohybující se ve směru do centra a řidič jedoucí Upravenou ve směru k Ústřední díky vzrostlé zeleni se mají šanci vidět až v okamžiku, kdy je střet nevyhnutelný.

Domnívám se, že za případný úraz v tomto místě jste nečinností spoluodpovědní - problém je vidět od začátku druhé etapy a za tu dobu tamtudy projel/prošel každý z Vás. I proto bych byl rád, aby se s řešením neotálelo.

Děkuji.

Dytrych

za sebe i za OS Val Štěrboholy