Městská část Praha - Štěrboholy

Městská část Praha - Štěrboholy
Dnes je sobota 19.9.2020, svátek má Zita

Slovo starosty

 

 

Vážení spoluobčané,

V květnu jsme se společně dočkali ukončení nouzového stavu a děti se  mohly vrátit do základní i mateřské školy. Rád bych touto cestou poděkoval jak rodičům, tak i paní učitelkám základní školy za zvládnutí nelehkého úkolu -  výuky na dálku během 2,5 měsíce trvajícího nouzového stavu. Děti se za odměnu mohly vyřádit koncem června na štěrboholské pouti.

Díky situaci s koronavirem  jsme byli nuceni zrušit některé naše tradiční akce bez náhrady. Pro naše děti však  připravujeme na neděli 13. září zábavné odpoledne pod názvem „HURÁ DO ŠKOLY“ ve spolupráci s Martinem Krulichem – VESELÁ HUBA a jeho DĚTSKÝ PRAVĚKÝ DEN.

Od září budou opět probíhat cvičební hodiny TJ Sokol Štěrboholy v tělocvičně.  Před prázdninami využili cvičitelé hezkého počasí a cvičení dětí se konalo v Parku Hrušov.

Konečně  máme za sebou  hektické období s koronavirovou epidemii. Štěrboholům se naštěstí až na několik jednotlivých případů vyhnula. Úřad Městské části fungoval v době nouzového stavu v omezené míře, ale myslím, že i tak fungoval bez problémů. Soustředili jsme se především  na zajištění ochranných prostředků pro naše občany, zajistili jsme dostatek roušek i dezinfekce. Děkuji znovu všem, kteří se podíleli na pomoci ostatním spoluobčanům.

Vše se vrací do běžného režimu. Načerpejme tedy v  letních měsících  potřebnou energii a užijme si léto v klidu, v pohodě a hlavně ve zdraví.

 

Krásné prázdniny Vám přeje starosta František Ševít